Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sztuka
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
Zdzisława Kołądkiewicza, Ryszarda Stryjca i wielu innych port ten stał się głęboko angażującym motywem twórczości, a twórczość - a twórczość - pośrednią reakcją na oglądaną rzeczywistość.
Odbiór
Percepcja społeczna sztuki współczesnej, jej aspekty moralne - wszystko to wymaga nowego spojrzenia na funkcjonowanie dzieła sztuki w społeczeństwie - nowej polityki upowszechnieniowej, rozkwitu form w sferze upowszechniania kultury. Powielamy formy dawno zastygłe, które nie tworzą atmosfery wprowadzającej ludzi w przygodę artystyczną, nie rozszerzają ich wyobraźni. Potrzebne są inne kryteria i instrumenty działania, bardziej nowoczesne. Takie, które będą zdolne kształtować więzi środowiska artystycznego ze społeczeństwem, tworząc rzeczywiste możliwości ich nawiązywania.
Nowy model organizowania uczestnictwa w kulturze na poziomie
Zdzisława Kołądkiewicza, Ryszarda Stryjca i wielu innych port ten stał się głęboko angażującym motywem twórczości, a twórczość - a twórczość - pośrednią reakcją na oglądaną rzeczywistość.<br>&lt;tit&gt;Odbiór&lt;/&gt;<br>Percepcja społeczna sztuki współczesnej, jej aspekty moralne - wszystko to wymaga nowego spojrzenia na funkcjonowanie dzieła sztuki w społeczeństwie - nowej polityki upowszechnieniowej, rozkwitu form w sferze upowszechniania kultury. Powielamy formy dawno zastygłe, które nie tworzą atmosfery wprowadzającej ludzi w przygodę artystyczną, nie rozszerzają ich wyobraźni. Potrzebne są inne kryteria i instrumenty działania, bardziej nowoczesne. Takie, które będą zdolne kształtować więzi środowiska artystycznego ze społeczeństwem, tworząc rzeczywiste możliwości ich nawiązywania.<br>Nowy model organizowania uczestnictwa w kulturze na poziomie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego