Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
mieszania (czas mieszania, zużyta energia, jakość mieszanki) zależą od rozwiązania systemu mieszania, co szkicowo obrazuje rys. 17.4.
W betoniarkach wolnospadowych można wykonywać w zasadzie tylko mieszanki o konsystencjach plastycznych i ewentualnie półciekłych. Betoniarki te produkuje się o pojemnościach od 50 do 500 dm3. W betoniarkach o wymuszonym ruchu można urabiać mieszanki o dowolnych konsystencjach, ale najlepsze są dla konsystencji gęstszych (gęstoplastyczna i wilgotna). Efekt urabiania mieszanki w tych betoniarkach jest wyższy. Stwierdzono np., że wytrzymałość betonu z mieszanki plastycznej (o tych samych składnikach) jest o około 10-20% wyższa niż przy urabianiu w betoniarce wolnospadowej.
Tablica 17.5. Najkrótszy czas
mieszania (czas mieszania, zużyta energia, jakość mieszanki) zależą od rozwiązania systemu mieszania, co szkicowo obrazuje rys. 17.4. <br>W betoniarkach wolnospadowych można wykonywać w zasadzie tylko mieszanki o konsystencjach plastycznych i ewentualnie półciekłych. Betoniarki te produkuje się o pojemnościach od 50 do 500 dm3. W betoniarkach o wymuszonym ruchu można urabiać mieszanki o dowolnych konsystencjach, ale najlepsze są dla konsystencji gęstszych (gęstoplastyczna i wilgotna). Efekt urabiania mieszanki w tych betoniarkach jest wyższy. Stwierdzono np., że wytrzymałość betonu z mieszanki plastycznej (o tych samych składnikach) jest o około 10-20% wyższa niż przy urabianiu w betoniarce wolnospadowej. <br>Tablica 17.5. Najkrótszy czas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego