Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
Rok powstania: 1964
przepisy o obowiązku alimentacyjnym między krewnymi.

TYTUŁ II
POKREWIEŃSTWO
DZIAŁ I
Rodzice i dzieci.
Rozdział I.
Pochodzenie dziecka.

Art. 62. § 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki.
§ 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz po zawarciu przez matkę drugiego małżeństwa, domniemywa się, że pochodzi ono od drugiego męża.
§ 3. Domniemania powyższe mogą być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.
Art. 63. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu
przepisy o obowiązku alimentacyjnym między krewnymi.<br><br>&lt;tit&gt;TYTUŁ II&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;POKREWIEŃSTWO&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;DZIAŁ I&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rodzice i dzieci.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rozdział I.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Pochodzenie dziecka.&lt;/&gt;<br><br>Art. 62. § 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki.<br>§ 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz po zawarciu przez matkę drugiego małżeństwa, domniemywa się, że pochodzi ono od drugiego męża.<br>§ 3. Domniemania powyższe mogą być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.<br>Art. 63. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego