Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na to dowodu.
Zdaniem Dudka, który poznał treść całej notatki, jest ona ciekawa jeszcze z jednego powodu. - Jest w niej mowa o układzie sił w kierownictwie partii. Gen. Jaruzelski mówi, dlaczego nie może spełnić postulatu natychmiastowego usunięcia Milewskiego. Przyznaje, chociaż nie wprost, że jest na to zbyt słaby. Mogłoby to uruchomić lawinę dymisji w kierownictwie partii i spowodować bardzo głęboki kryzys.
Mirosława Milewskiego usunięto z Biura Politycznego i sekretariatu KC PZPR w połowie 1985 roku, z powodu tzw. afery Żelazo, czyli zamieszania polskiego wywiadu w rabunkowe napady w Europie Zachodniej.
W opinii innego profesora Andrzeja Garlickiego, historyka z UW, ujawniona notatka
na to dowodu.<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Dudka&lt;/&gt;, który poznał treść całej notatki, jest ona ciekawa jeszcze z jednego powodu. - Jest w niej mowa o układzie sił w kierownictwie partii. Gen. &lt;name type="person"&gt;Jaruzelski&lt;/&gt; mówi, dlaczego nie może spełnić postulatu natychmiastowego usunięcia &lt;name type="person"&gt;Milewskiego&lt;/&gt;. Przyznaje, chociaż nie wprost, że jest na to zbyt słaby. Mogłoby to uruchomić lawinę dymisji w kierownictwie partii i spowodować bardzo głęboki kryzys.<br>&lt;name type="person"&gt;Mirosława Milewskiego&lt;/&gt; usunięto z &lt;name type="org"&gt;Biura Politycznego&lt;/&gt; i sekretariatu &lt;name type="org"&gt;KC PZPR&lt;/&gt; w połowie 1985 roku, z powodu tzw. afery Żelazo, czyli zamieszania polskiego wywiadu w rabunkowe napady w &lt;name type="place"&gt;Europie Zachodniej&lt;/&gt;.<br>W opinii innego profesora &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Garlickiego&lt;/&gt;, historyka z &lt;name type="org"&gt;UW&lt;/&gt;, ujawniona notatka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego