Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 11
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
terenu. Odwiert bowiem został wykonany na terenie należącym do kilkunastu prywatnych właścicieli. Gmina będzie mogła pieniądze te przekazać im lub doprowadzić grunty do stanu pierwotnego. W zamian za przekazanie odwiertu "Geonafta" chce mieć udział w przyszłych zyskach nie mniejszy niż 10 procent.
- Podczas naszych badań, uzyskaliśmy wyniki, które bukowian powinny usatysfakcjonować. Jest tam woda geotermalna o dobrych parametrach. Odwiert nadaje się do przemysłowego zagospodarowania - balneologicznego, rekreacyjnego, a także do ogrzewania - mówi zastępca dyrektora Geonafty, Adam Górka.
Podczas sesji radni upoważnili Zarząd Gminy do rozmów z dyrekcją "Geonafty" w sprawie przekazania odwiertu i negocjacji dotyczących podziału udziałów przyszłych zysków.
Krakowska firma chce
terenu. Odwiert bowiem został wykonany na terenie należącym do kilkunastu prywatnych właścicieli. Gmina będzie mogła pieniądze te przekazać im lub doprowadzić grunty do stanu pierwotnego. W zamian za przekazanie odwiertu "Geonafta" chce mieć udział w przyszłych zyskach nie mniejszy niż 10 procent.<br> - Podczas naszych badań, uzyskaliśmy wyniki, które bukowian powinny usatysfakcjonować. Jest tam woda geotermalna o dobrych parametrach. Odwiert nadaje się do przemysłowego zagospodarowania - balneologicznego, rekreacyjnego, a także do ogrzewania - mówi zastępca dyrektora Geonafty, Adam Górka.<br>Podczas sesji radni upoważnili Zarząd Gminy do rozmów z dyrekcją "Geonafty" w sprawie przekazania odwiertu i negocjacji dotyczących podziału udziałów przyszłych zysków.<br>Krakowska firma chce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego