Typ tekstu: Książka
Autor: Siemaszko Andrzej
Tytuł: Granice tolerancji
Rok: 1993
posiada informacje na temat ich odmienności czy naruszeń norm oraz tego, czy społeczna widownia faktycznie dokonuje naznaczenia.
Głównym przedmiotem zainteresowania Lorber byli dewianci nazywani przez Beckera dewiantami ukrytymi. Zdaniem autorki z dewiacją ukrytą mamy do czynienia wówczas, gdy ktoś uznaje, że postępuje niezgodnie z kryteriami swojej grupy odniesienia, lub gdy uświadamia sobie, że otoczenie będzie to postępowanie potępiało (choćby nawet danej osobie to postępowanie wydawało się usprawiedliwione). Dlatego dewiant ukryty, w obawie przed sankcjami (określiwszy już siebie jako dewianta), usiłuje postępować tak, by otoczenie w dalszym ciągu miało go za konformistę.
Na istnienie samonaznaczania zwrócili także uwagę Carol A. B. Warren
posiada informacje na temat ich odmienności czy naruszeń norm oraz tego, czy społeczna widownia faktycznie dokonuje naznaczenia.<br>Głównym przedmiotem zainteresowania Lorber byli dewianci nazywani przez Beckera dewiantami ukrytymi. Zdaniem autorki z dewiacją ukrytą mamy do czynienia wówczas, gdy ktoś uznaje, że postępuje niezgodnie z kryteriami swojej grupy odniesienia, lub gdy uświadamia sobie, że otoczenie będzie to postępowanie potępiało (choćby nawet danej osobie to postępowanie wydawało się usprawiedliwione). Dlatego dewiant ukryty, w obawie przed sankcjami (określiwszy już siebie jako dewianta), usiłuje postępować tak, by otoczenie w dalszym ciągu miało go za konformistę.<br>Na istnienie &lt;orig&gt;samonaznaczania&lt;/&gt; zwrócili także uwagę Carol A. B. Warren
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego