Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 3
Rok: 1999
z powyższego wynika, siła ognia artylerii i broni maszynowej flotylli była zbliżona do siły ognia całej piechoty i jazdy grupy "Dolna Wisła". Przy tym ilość jej broni maszynowej była aż trzykrotnie większa (przypis 275.).
Stanowiąc znaczną siłę bojową, Flotylla Wiślana mogła w istotnym wymiarze wesprzeć działania obronne nielicznej i słabo uzbrojonej grupy "Dolna Wisła", zwracając szczególną uwagę na bronione przez nią przeprawy i przedmościa we Włocławku, Płocku i Wyszogrodzie. Podkreślenia wymaga fakt, że wymienione powyżej przedmościa były obsadzone tylko przez pododdziały alarmowe pułków piechoty lub ich bataliony zapasowe.


W Wyszogrodzie był rozmieszczony tylko wileński batalion alarmowy oraz kompania alarmowa 18 pp
z powyższego wynika, siła ognia artylerii i broni maszynowej flotylli była zbliżona do siły ognia całej piechoty i jazdy grupy "Dolna Wisła". Przy tym ilość jej broni maszynowej była aż trzykrotnie większa (przypis 275.).<br>Stanowiąc znaczną siłę bojową, Flotylla Wiślana mogła w istotnym wymiarze wesprzeć działania obronne nielicznej i słabo uzbrojonej grupy "Dolna Wisła", zwracając szczególną uwagę na bronione przez nią przeprawy i przedmościa we Włocławku, Płocku i Wyszogrodzie. Podkreślenia wymaga fakt, że wymienione powyżej przedmościa były obsadzone tylko przez pododdziały alarmowe pułków piechoty lub ich bataliony zapasowe.<br>&lt;page nr=110&gt;<br><br>W Wyszogrodzie był rozmieszczony tylko wileński batalion alarmowy oraz kompania alarmowa 18 pp
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego