Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
alkalicznych. Resztę ścieków cyjankowych i kwaśno-alkalicznych kieruje się do oczyszczania chemicznego. Stacja odzysku pracuje z maksymalną wydajnością 35,7 m3/h. Ścieki są wstępnie oczyszczane mechanicznie na dwóch filtrach żwirowych. Dalej przechodzą przez filtr wypełniony węglem aktywnym Carbopol Z-4 i jonit selektywny, przeznaczony do usuwania chromianów. Kolejnymi etapami uzdatniania są kationity i anionity oraz wymieniacz buforowy.
W chemicznej części oczyszczalni przewidziano dwa ciągi: redukcji chromu i utleniania cyjanków. W ciągu chromowym oczyszczane są również roztwory po regeneracji jonitów oraz zużyte kąpiele. Reduktorem jest siarczan żelaza(II). Cyjanki utlenia się podchlorynem sodu. Dla przyspieszenia sedymentacji dodaje się PE.
Jako ostatni
alkalicznych. Resztę ścieków cyjankowych i kwaśno-alkalicznych kieruje się do oczyszczania chemicznego. Stacja odzysku pracuje z maksymalną wydajnością 35,7 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h. Ścieki są wstępnie oczyszczane mechanicznie na dwóch filtrach żwirowych. Dalej przechodzą przez filtr wypełniony węglem aktywnym Carbopol Z-4 i jonit selektywny, przeznaczony do usuwania chromianów. Kolejnymi etapami uzdatniania są kationity i anionity oraz wymieniacz buforowy.<br>W chemicznej części oczyszczalni przewidziano dwa ciągi: redukcji chromu i utleniania cyjanków. W ciągu chromowym oczyszczane są również roztwory po regeneracji jonitów oraz zużyte kąpiele. Reduktorem jest siarczan żelaza(II). Cyjanki utlenia się podchlorynem sodu. Dla przyspieszenia sedymentacji dodaje się PE.<br>Jako ostatni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego