Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
S pod kątem (rys. 2.26b). Stosunek sinusów jest stały, czyli

Stosunek sinusów tych kątów nazywany jest współczynnikiem załamania (wartość tego współczynnika dla różnych gatunków szkła różni się nieco i wynosi od 1,5 do 1,8).


W geodezji określenie "wysokość punktu" jest na ogół niejednoznaczne. Współcześnie w różnych krajach używa się różnych systemów wysokości, np. system wysokości ortometrycznych, geopotencjalnych, dynamicznych, normalnych. Są to zagadnienia, których inżynier budownictwa na ogół nie musi szczegółowo poznawać, jeżeli jego zainteresowanie dotyczy niewielkich obszarów. Problem właściwej interpretacji wyżej wspomnianych systemów występuje w procesie inwestycyjnym na dużych obszarach (patrz tabl. 1.2).
W Polsce międzywojennej używano systemu
S&lt;/HI&gt; pod kątem &lt;gap&gt; (rys. 2.26b). Stosunek sinusów &lt;gap&gt; jest stały, czyli<br>&lt;gap&gt;<br>Stosunek sinusów tych kątów nazywany jest &lt;HI rend="italic"&gt;współczynnikiem załamania&lt;/HI&gt; (wartość tego współczynnika dla różnych gatunków szkła różni się nieco i wynosi od 1,5 do 1,8).<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>W geodezji określenie "wysokość punktu" jest na ogół niejednoznaczne. Współcześnie w różnych krajach używa się różnych systemów wysokości, np. system wysokości ortometrycznych, geopotencjalnych, dynamicznych, normalnych. Są to zagadnienia, których inżynier budownictwa na ogół nie musi szczegółowo poznawać, jeżeli jego zainteresowanie dotyczy niewielkich obszarów. Problem właściwej interpretacji wyżej wspomnianych systemów występuje w procesie inwestycyjnym na dużych obszarach (patrz tabl. 1.2).<br>W Polsce międzywojennej używano systemu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego