Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
uważano za przestępstwo karane ekskomuniką i utratą praw do pośmiertnych obrzędów religijnych. ((...))

W praktyce kary ziemskie stosowane wobec samobójcy znacznie złagodniały: zarówno sankcje środowiskowe, jak i kościelne. Jakkolwiek samobójstwo uważane jest wciąż za zło immanentne i grzech śmiertelny, to pośmiertne karanie samobójcy praktykuje się coraz rzadziej.

Sobór Watykański II (który w połowie lat sześćdziesiątych otworzył Jan XXIII, a zamknął Paweł VI) nie odnosi się wcale do ziemskich kar za samobójstwo, przypominając jednocześnie, że ((...)).

W Kodeksie prawa kanonicznego obowiązującym od początku lat osiemdziesiątych samobójstwa nie wyodrębniono. Mieszcząc się ono w szerszej kategorii grzechu. Samobójcy, czyli ((...)).

Jednakże owo "publiczne zgorszenie wiernych" przestało pod
uważano za przestępstwo karane ekskomuniką i utratą praw do pośmiertnych obrzędów religijnych. ((...))<br><br> W praktyce kary ziemskie stosowane wobec samobójcy znacznie złagodniały: zarówno sankcje środowiskowe, jak i kościelne. Jakkolwiek samobójstwo uważane jest wciąż za zło immanentne i grzech śmiertelny, to pośmiertne karanie samobójcy praktykuje się coraz rzadziej.<br><br> Sobór Watykański II (który w połowie lat sześćdziesiątych otworzył Jan XXIII, a zamknął Paweł VI) nie odnosi się wcale do ziemskich kar za samobójstwo, przypominając jednocześnie, że ((...)).<br><br>W Kodeksie prawa kanonicznego obowiązującym od początku lat osiemdziesiątych samobójstwa nie wyodrębniono. Mieszcząc się ono w szerszej kategorii grzechu. Samobójcy, czyli ((...)). <br><br>Jednakże owo "publiczne zgorszenie wiernych" przestało pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego