Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
PAP, ale odmówił podania szczegółów. Dodał, że - w porównaniu z Polską - zdecydowanie więcej informacji napłynęło z Litwy i Łotwy. Do prokuratury Centrum przekazało akta 46 osób na Litwie, po 13 na Ukrainie i Łotwie.
Według Efraima Zuroffa, w ciągu ostatniego roku wszczęto 335 nowych spraw przeciwko winnym ludobójstwa nazistowskiego, a w toku jest 940.
Za informacje prowadzące do skazania osoby współwinnej zagłady Centrum obiecało dać 10 tysięcy euro. Zuroff podał, że w Polsce partnerem akcji będzie Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - Instytut Pamięci Narodowej.
IPN wyjaśnił natomiast, że nie ma z akcją nic wspólnego, m.in. dlatego, że polskie
PAP&lt;/&gt;, ale odmówił podania szczegółów. Dodał, że - w porównaniu z &lt;name type="place"&gt;Polską&lt;/&gt; - zdecydowanie więcej informacji napłynęło z &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Łotwy&lt;/&gt;. Do prokuratury &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; przekazało akta 46 osób na &lt;name type="place"&gt;Litwie&lt;/&gt;, po 13 na &lt;name type="place"&gt;Ukrainie&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Łotwie&lt;/&gt;.<br>Według &lt;name type="person"&gt;Efraima Zuroffa&lt;/&gt;, w ciągu ostatniego roku wszczęto 335 nowych spraw przeciwko winnym ludobójstwa nazistowskiego, a w toku jest 940.<br>Za informacje prowadzące do skazania osoby współwinnej zagłady &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; obiecało dać 10 tysięcy euro. &lt;name type="person"&gt;Zuroff&lt;/&gt; podał, że w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; partnerem akcji będzie &lt;name type="org"&gt;Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - Instytut Pamięci Narodowej&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; wyjaśnił natomiast, że nie ma z akcją nic wspólnego, m.in. dlatego, że polskie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego