Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przepisami prawnymi.
- Nie buduje to zaufania między Niemcami i ich sąsiadami, szkodzi też samym wypędzonym - stwierdziła Erika Steinbach. Dodała, że jest w stanie zrozumieć również obawy Polski. A słowa kanclerza, jej zdaniem, w równej mierze dotyczą wypędzonych z Polski, jak wypędzonych z Czech.
Do dyskusji o roszczeniach wypędzonych wobec Polski włączył się w sobotę Günter Grass. - Jedna niesprawiedliwość warunkuje drugą - stwierdził noblista w sobotnim wydaniu gazety "Leipziger Volskzeitung". Wyjaśnił, że Niemcy powinni uświadomić sobie, że "zadane nam cierpienia są cierpieniami, które sami wywołaliśmy, czy przez bombardowania, czy przez wypędzenia".
t. t. s., dpa, pap, reuters
przepisami prawnymi.<br>- Nie buduje to zaufania między Niemcami i ich sąsiadami, szkodzi też samym wypędzonym - stwierdziła &lt;name type="person"&gt;Erika Steinbach&lt;/&gt;. Dodała, że jest w stanie zrozumieć również obawy &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;. A słowa kanclerza, jej zdaniem, w równej mierze dotyczą wypędzonych z &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;, jak wypędzonych z &lt;name type="place"&gt;Czech&lt;/&gt;.<br>Do dyskusji o roszczeniach wypędzonych wobec &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; włączył się w sobotę &lt;name type="person"&gt;Günter Grass&lt;/&gt;. - Jedna niesprawiedliwość warunkuje drugą - stwierdził noblista w sobotnim wydaniu gazety "Leipziger Volskzeitung". Wyjaśnił, że Niemcy powinni uświadomić sobie, że &lt;q&gt;"zadane nam cierpienia są cierpieniami, które sami wywołaliśmy, czy przez bombardowania, czy przez wypędzenia"&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;t. t. s., dpa, pap, reuters
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego