Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
skrzynki boeinga, która wraz ze szczątkami samolotu spoczywa na dnie Morza Czerwonego, na głębokości ok. tysiąca metrów.


Cud w Bamie

W irańskim mieście Bam, osiem dni po trzęsieniu ziemi, wydobyto spod gruzów 97-letnią kobietę - Sharbanu Mazandarani. Odnalazły ją specjalnie wyszkolone psy ratowników.
Kobieta nie odniosła żadnych poważnych obrażeń, jest w dobrej kondycji, a jej życiu nic nie zagraża. Kiedy wydobyto ją spod gruzów, prosiła tylko o herbatę, ale gdy ją podano - podziękowała, bo była za gorąca. - Bóg zachował mnie przy życiu - powiedziała uratowana już w szpitalu.
- To prawdziwy cud - przyznał przedstawiciel Czerwonego Półksiężyca.
Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Bamu, prawie w całości zniszczonego
skrzynki &lt;name type="prod"&gt;boeinga&lt;/&gt;, która wraz ze szczątkami samolotu spoczywa na dnie &lt;name type="place"&gt;Morza Czerwonego&lt;/&gt;, na głębokości ok. tysiąca metrów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Cud w &lt;name type="place"&gt;Bamie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W irańskim mieście &lt;name type="place"&gt;Bam&lt;/&gt;, osiem dni po trzęsieniu ziemi, wydobyto spod gruzów 97-letnią kobietę - &lt;name type="person"&gt;Sharbanu Mazandarani&lt;/&gt;. Odnalazły ją specjalnie wyszkolone psy ratowników.&lt;/&gt;<br>Kobieta nie odniosła żadnych poważnych obrażeń, jest w dobrej kondycji, a jej życiu nic nie zagraża. Kiedy wydobyto ją spod gruzów, prosiła tylko o herbatę, ale gdy ją podano - podziękowała, bo była za gorąca. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Bóg zachował mnie przy życiu&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała uratowana już w szpitalu.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To prawdziwy cud&lt;/&gt;&lt;/&gt; - przyznał przedstawiciel &lt;name type="org"&gt;Czerwonego Półksiężyca&lt;/&gt;.<br>Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców &lt;name type="place"&gt;Bamu&lt;/&gt;, prawie w całości zniszczonego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego