Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 40
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
motoryzacji indywidualnej w warunkach rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego. Podkreśla się przy tym, że posiadanie własnego samochodu nie powinno mieć charakteru prestiżowego lub zgoła snobistycznego, a względy irracjonalne, dominujące często w decyzji nabycia samochodu, powinny ustąpić praktycznym, komunikacyjnym.
Postulaty te wydają się uzasadnione, ponieważ w naszych niektórych środowiskach społeczno-zawodowych posiadanie samochodu w dużym stopniu oceniane jest już jako jedno ze świadectw powodzenia życiowego czy kariery zawodowej, lub zgoła zaradności człowieka. Bywa więc, że nie wypada się już przyznawać do faktu nieposiadania samochodu. Tak jak - przy pewnym statusie zawodowym i zarobkowym - nie wypada już mieć mieszkania bez lodówki, telewizora, magnetofonu i automatycznych urządzeń kuchennych.
Niewątpliwie
motoryzacji indywidualnej w warunkach rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego. Podkreśla się przy tym, że posiadanie własnego samochodu nie powinno mieć charakteru prestiżowego lub zgoła snobistycznego, a względy irracjonalne, dominujące często w decyzji nabycia samochodu, powinny ustąpić praktycznym, komunikacyjnym.<br> Postulaty te wydają się uzasadnione, ponieważ w naszych niektórych środowiskach społeczno-zawodowych posiadanie samochodu w dużym stopniu oceniane jest już jako jedno ze świadectw powodzenia życiowego czy kariery zawodowej, lub zgoła zaradności człowieka. Bywa więc, że nie wypada się już przyznawać do faktu nieposiadania samochodu. Tak jak - przy pewnym statusie zawodowym i zarobkowym - nie wypada już mieć mieszkania bez lodówki, telewizora, magnetofonu i automatycznych urządzeń kuchennych.<br> Niewątpliwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego