Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
tym miejscu pozwala nam dokonać interesującej obserwacji: kiedy SYimecka o przywracaniu porządku mówi, w sposób oczywisty ironizuje, a przecież jednocześnie cytuje; określenie "porządek" okazuje się kompletnie relatywne.
Czy zatem to, co mieliśmy w Polsce w końcu lat sześćdziesiątych, i później, już w latach siedemdziesiątych, prezentowało się młodym ludziom, znajdującym się w kręgu wpływów hippisowskich idei jako porządek podobnie wart obalenia, jak ten, który starali się obalać ich amerykańscy koledzy? A może było odwrotnie, może polski hippis w naturalny - choć paradoksalny - sposób stawał się obrońcą cywilizowanego ładu, zakłóconego przez działalność komunistów?
Po zachodniej stronie żelaznej kurtyny hippis był samotny, nie mógł praktycznie liczyć
tym miejscu pozwala nam dokonać interesującej obserwacji: kiedy SYimecka o przywracaniu porządku mówi, w sposób oczywisty ironizuje, a przecież jednocześnie cytuje; określenie "porządek" okazuje się kompletnie relatywne.<br> Czy zatem to, co mieliśmy w Polsce w końcu lat sześćdziesiątych, i później, już w latach siedemdziesiątych, prezentowało się młodym ludziom, znajdującym się w kręgu wpływów hippisowskich idei jako porządek podobnie wart obalenia, jak ten, który starali się obalać ich amerykańscy koledzy? A może było odwrotnie, może polski hippis w naturalny - choć paradoksalny - sposób stawał się obrońcą cywilizowanego ładu, zakłóconego przez działalność komunistów?<br> Po zachodniej stronie żelaznej kurtyny hippis był samotny, nie mógł praktycznie liczyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego