Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
korzyści. Na mojej propozycji zarobiłoby wielu mieszkańców. Takie rozwiązania funkcjonują od lat na terenie Parku Bawarskiego.

- Paradoksalnie, polany znajdujące się na terenie GPN należą do prywatnych właścicieli. Czy oni blokują ich wykupienie?

- Problem jest odwrotny - to ludzie się zgłaszają do nas, a my niestety nie mamy pieniędzy. Mój poprzednik jeszcze w latach osiemdziesiątych zaczął rozmowy, ale brakło funduszy. Park "stracił twarz". Chcemy wykupić w sumie około 350-400 hektarów polan, by ochronić je przed zarastaniem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tam wypasu owiec. W innym wypadku trzeba by polany po prostu przynajmniej raz do roku kosić.

- Przeszło pięć lat temu w wywiadzie dla
korzyści. Na mojej propozycji zarobiłoby wielu mieszkańców. Takie rozwiązania funkcjonują od lat na terenie Parku Bawarskiego.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Paradoksalnie, polany znajdujące się na terenie GPN należą do prywatnych właścicieli. Czy oni blokują ich wykupienie?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Problem jest odwrotny - to ludzie się zgłaszają do nas, a my niestety nie mamy pieniędzy. Mój poprzednik jeszcze w latach osiemdziesiątych zaczął rozmowy, ale brakło funduszy. Park "stracił twarz". Chcemy wykupić w sumie około 350-400 hektarów polan, by ochronić je przed zarastaniem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tam wypasu owiec. W innym wypadku trzeba by polany po prostu przynajmniej raz do roku kosić.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Przeszło pięć lat temu w wywiadzie dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego