Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
które pełniło wówczas z własnego nadania funkcję swoistego licencjodawcy: zezwalało na używanie nazwiska kompozytora producentom rozmaitych wyrobów, ci zaś łożyli za to na związaną z TiFC Międzynarodową Fundację Chopinowską (odkąd istnieje NIFC, Urząd Patentowy rejestruje takie marki tylko za rekomendacją instytutu).

Licencje i konkursy

TiFC powstało w 1950 r., teoretycznie w miejsce założonego w 1934 r. przez grono polityków i muzyków Instytutu Fryderyka Chopina, który był instytucją społeczną. Towarzystwo zaś, działając w PRL jako agenda rządowa, pełniło funkcję depozytariusza skarbów narodowych, jakimi są pamiątki po Chopinie. Od 1955 r. też, na zlecenie rządowe i za państwowe pieniądze, organizowało konkursy chopinowskie.

Status towarzystwa
które pełniło wówczas z własnego nadania funkcję swoistego licencjodawcy: zezwalało na używanie nazwiska kompozytora producentom rozmaitych wyrobów, ci zaś łożyli za to na związaną z TiFC Międzynarodową Fundację Chopinowską (odkąd istnieje NIFC, Urząd Patentowy rejestruje takie marki tylko za rekomendacją instytutu).<br><br>&lt;tit&gt;Licencje i konkursy&lt;/&gt;<br><br>TiFC powstało w 1950 r., teoretycznie w miejsce założonego w 1934 r. przez grono polityków i muzyków Instytutu Fryderyka Chopina, który był instytucją społeczną. Towarzystwo zaś, działając w PRL jako agenda rządowa, pełniło funkcję depozytariusza skarbów narodowych, jakimi są pamiątki po Chopinie. Od 1955 r. też, na zlecenie rządowe i za państwowe pieniądze, organizowało konkursy chopinowskie.<br><br>Status towarzystwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego