Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
wolniejsze i mniej skuteczne, ponieważ prawdopodobieństwo tego, że w fizjologicznym pH anionorodnik ulegnie innej reakcji zamiast protonacji, może być wysokie.
Wysuwane są sugestie, że kompleksy anionorodnika ponadtlenkowego z metalami mogą charakteryzować się wyższą reaktywnością niż samotny O2. Tworzeniem kompleksu Al(III) O2 tłumaczono szybsze utlenianie NADH przez źródła anionorodnika ponadtlenkowego w obecności jonów glinu.

1.3.3. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru w stanie czystym jest niebieskawym lepkim płynem, wrzącym w temperaturze 15˙0C, łatwo mieszającym się z wodą, absorbującym światło w zakresie nadfioletu (molowy współczynnik absorpcji:
Nadtlenek wodoru jest związkiem stosunkowo stabilnym, jednak może ulegać dysproporcjonacji, którą katalizują jony metali ziem przejściowych
wolniejsze i mniej skuteczne, ponieważ prawdopodobieństwo tego, że w fizjologicznym pH anionorodnik ulegnie innej reakcji zamiast protonacji, może być wysokie.<br>Wysuwane są sugestie, że kompleksy anionorodnika ponadtlenkowego z metalami mogą charakteryzować się wyższą reaktywnością niż samotny O2. Tworzeniem kompleksu Al(III) O2 tłumaczono szybsze utlenianie NADH przez źródła anionorodnika ponadtlenkowego w obecności jonów glinu.<br><br>&lt;tit&gt;1.3.3. Nadtlenek wodoru&lt;/&gt;<br><br>Nadtlenek wodoru w stanie czystym jest niebieskawym lepkim płynem, wrzącym w temperaturze 15˙0C, łatwo mieszającym się z wodą, absorbującym światło w zakresie nadfioletu (molowy współczynnik absorpcji: &lt;gap&gt;<br>Nadtlenek wodoru jest związkiem stosunkowo stabilnym, jednak może ulegać dysproporcjonacji, &lt;gap&gt; którą katalizują jony metali ziem przejściowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego