Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
1978 r. i I kwartale 1979 r. stwierdza "W ocenie sędziów badających akta spraw poddanych analizie w stosunku do 13,3 proc. Skazanych na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, orzeczenie takich kar nie było uzasadnione. Dokonując dalszej, wyrywkowej nadesłanych ankiet Departament Spraw Karnych Ministerstwa zakwestionował dalsze 6,7 proc. skazań - reasumując w odniesieniu do 20 proc. skazanych fakt orzeczenia kary pozbawienia wolności budzi zastrzeżenia".

Co łączy te dwie publikacje: naukową i ministerialną? Pierwsza dotyczy przecież stosowania aresztów w czasie śledztwa i przed osadzeniem przestępców, druga zaś zajmuje się okresem, w którym sędzia zadecydował już o ich losie.

Otóż związek polega na tym, że gdyby
1978 r. i I kwartale 1979 r. stwierdza &lt;q&gt;"W ocenie sędziów badających akta spraw poddanych analizie w stosunku do 13,3 proc. Skazanych na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, orzeczenie takich kar nie było uzasadnione. Dokonując dalszej, wyrywkowej nadesłanych ankiet Departament Spraw Karnych Ministerstwa zakwestionował dalsze 6,7 proc. skazań - reasumując w odniesieniu do 20 proc. skazanych fakt orzeczenia kary pozbawienia wolności budzi zastrzeżenia".&lt;/&gt;<br><br> Co łączy te dwie publikacje: naukową i ministerialną? Pierwsza dotyczy przecież stosowania aresztów w czasie śledztwa i przed osadzeniem przestępców, druga zaś zajmuje się okresem, w którym sędzia zadecydował już o ich losie.<br><br> Otóż związek polega na tym, że gdyby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego