Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Jacek Kurski (LPR), który zgłosił wczoraj kandydaturę Jankowskiego do nagrody.
Powodem przyznania odznaczenia jest rocznica wydarzeń sierpniowych. Zdaniem radnego LPR, należy się ona ks. Jankowskiemu, jako "bohaterowi Sierpnia".
- A symbolem Sierpnia jest dla mnie obok Lecha Wałęsy również ksiądz Jankowski - dodaje.
Ale przede wszystkim ta nominacja jest odpowiedzią na liczne w ostatnim czasie zarzuty wobec prałata, m.in. o pedofilię. Zgłaszając kandydaturę gdańskiego proboszcza Kurski chciał - jak to ujął - zademonstrować swój sprzeciw wobec toczącej się w ostatnim czasie nagonki medialnej.
- Myślę, że wierność symbolom i autorytetom trzeba okazywać wtedy, kiedy są one deptane - tłumaczy Kurski.
Według marszałka województwa pomorskiego Jana Kozłowskiego (PO) kandydatura
Jacek Kurski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt;), który zgłosił wczoraj kandydaturę &lt;name type="person"&gt;Jankowskiego&lt;/&gt; do nagrody.<br>Powodem przyznania odznaczenia jest rocznica wydarzeń sierpniowych. Zdaniem radnego &lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt;, należy się ona ks. &lt;name type="person"&gt;Jankowskiemu&lt;/&gt;, jako "bohaterowi Sierpnia".<br>- A symbolem Sierpnia jest dla mnie obok &lt;name type="person"&gt;Lecha Wałęsy&lt;/&gt; również ksiądz &lt;name type="person"&gt;Jankowski&lt;/&gt; - dodaje.<br>Ale przede wszystkim ta nominacja jest odpowiedzią na liczne w ostatnim czasie zarzuty wobec prałata, m.in. o pedofilię. Zgłaszając kandydaturę gdańskiego proboszcza &lt;name type="person"&gt;Kurski&lt;/&gt; chciał - jak to ujął - zademonstrować swój sprzeciw wobec toczącej się w ostatnim czasie nagonki medialnej.<br>- Myślę, że wierność symbolom i autorytetom trzeba okazywać wtedy, kiedy są one deptane - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Kurski&lt;/&gt;.<br>Według marszałka województwa pomorskiego &lt;name type="person"&gt;Jana Kozłowskiego&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;) kandydatura
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego