Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
był niedostępny dla Niemców. 29 stycznia 1945 r. oddział opuścił Turbacz i wraz z oddziałem BCh "Ognia" i AL im. L. Waryńskiego zszedł do Nowego Targu. Tego też dnia nastąpiło rozwiązanie oddziału. Partyzanci radzieccy zgłosili się do Armii Radzieckiej i zostali wcieleni w jej szeregi.
Część oddziału z Zygmuntem Sielickim w porozumieniu z Radziecką Komendanturą Wojskową w Nowym Targu wzięła na siebie zadanie organizowania wraz z oddziałem BCh "Ognia" Milicji Obywatelskiej na Podhalu. Dowódca oddziału "Zygfryd" pojechał na wezwanie Polskiego Sztabu Partyzanckiego przy Naczelnym Dowódcy WP do Lublina, skąd został później skierowany do wojsk KBW.
Oryginał dziennika to notes oprawiony w kartonową
był niedostępny dla Niemców. 29 stycznia 1945 r. oddział opuścił Turbacz i wraz z oddziałem BCh "Ognia" i AL im. L. Waryńskiego zszedł do Nowego Targu. Tego też dnia nastąpiło rozwiązanie oddziału. Partyzanci radzieccy zgłosili się do Armii Radzieckiej i zostali wcieleni w jej szeregi.<br>Część oddziału z Zygmuntem Sielickim w porozumieniu z Radziecką Komendanturą Wojskową w Nowym Targu wzięła na siebie zadanie organizowania wraz z oddziałem BCh "Ognia" Milicji Obywatelskiej na Podhalu. Dowódca oddziału "Zygfryd" pojechał na wezwanie Polskiego Sztabu Partyzanckiego przy Naczelnym Dowódcy WP do Lublina, skąd został później skierowany do wojsk KBW.<br>Oryginał dziennika to notes oprawiony w kartonową
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego