Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Płomyk
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1953
Wszyscy zabierający głos mówili także do nas i o sprawach tyczących nas, i mówili tak jasno a zrozumiale, że słuchaliśmy z uwagą.
Agnieszka Szymańska


O PÓŁNOCY W OBSERWATORIUM
Jest pogodna, letnia noc. Na niebie jasno lśnią gwiazdy. Mamy idealne warunki do obserwacji astronomicznych,
Obserwatorium Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi od wielu miesięcy, w porozumieniu z astronomami radzieckimi, badania umożliwiające ścisłe wyznaczenie położenia pewnych gwiazd. Dzisiejszej nocy jeden z młodych astronomów dokona szeregu obserwacji nad gwiazdozbiorami: "Orzeł" i "Tarcza Sobieskiego". Podobne obserwacje prowadzone są jednocześnie we Wrocławiu i w dalekim Taszkiencie.

Niski, podłużny budynek obok głównego gmachu obserwatorium przykrywa rozsuwany za pomocą specjalnego mechanizmu dach
Wszyscy zabierający głos mówili także do nas i o sprawach tyczących nas, i mówili tak jasno a zrozumiale, że słuchaliśmy z uwagą.<br>&lt;au&gt;Agnieszka Szymańska&lt;/&gt;&lt;/&gt; <br>&lt;gap&gt;&lt;/div&gt; <br> <br>&lt;page nr=344&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;O PÓŁNOCY W OBSERWATORIUM&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Jest pogodna, letnia noc. Na niebie jasno lśnią gwiazdy. Mamy idealne warunki do obserwacji astronomicznych, <br>Obserwatorium Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi od wielu miesięcy, w porozumieniu z astronomami radzieckimi, badania umożliwiające ścisłe wyznaczenie położenia pewnych gwiazd. Dzisiejszej nocy jeden z młodych astronomów dokona szeregu obserwacji nad gwiazdozbiorami: "Orzeł" i "Tarcza Sobieskiego". Podobne obserwacje prowadzone są jednocześnie we Wrocławiu i w dalekim Taszkiencie.&lt;/intro&gt; <br>&lt;gap&gt; <br>Niski, podłużny budynek obok głównego gmachu obserwatorium przykrywa rozsuwany za pomocą specjalnego mechanizmu dach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego