Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Agory - oznajmił wczoraj poseł PiS i wyrecytował: premier Leszek Miller, ówczesny szef jego gabinetu Lech Nikolski, ówczesna wiceminister kultury, a teraz szefowa gabinetu premiera Aleksandra Jakubowska, b. prezes TVP Robert Kwiatkowski i sekretarz KRRiTV Włodzimierz Czarzasty.
Zdaniem Ziobry, zeznania świadków, dokumenty oraz poszlaki dowodzą, że grupa ta działała "wspólnie i w porozumieniu" i popełniła przestępstwo łapownictwa z art. 228 kodeksu karnego. Grozi za to kara od dwóch do dwunastu lat więzienia.
Oskarżenia Ziobry wywołały ostre reakcje w środowisku lewicy. - Do tej pory żadna z powołanych do tego instytucji nie wykazała, że zostało złamane prawo. A codzienne, kolejne oskarżenia członków rządu są działaniem
Agory&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oznajmił wczoraj poseł &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt; i wyrecytował: &lt;q&gt;premier &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt;, ówczesny szef jego gabinetu &lt;name type="person"&gt;Lech Nikolski&lt;/&gt;, ówczesna wiceminister kultury, a teraz szefowa gabinetu premiera &lt;name type="person"&gt;Aleksandra Jakubowska&lt;/&gt;, b. prezes &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Robert Kwiatkowski&lt;/&gt; i sekretarz &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Włodzimierz Czarzasty&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Ziobry&lt;/&gt;, zeznania świadków, dokumenty oraz poszlaki dowodzą, że grupa ta działała &lt;q&gt;"wspólnie i w porozumieniu"&lt;/&gt; i popełniła przestępstwo łapownictwa z art. 228 kodeksu karnego. Grozi za to kara od dwóch do dwunastu lat więzienia.<br>Oskarżenia &lt;name type="person"&gt;Ziobry&lt;/&gt; wywołały ostre reakcje w środowisku lewicy. &lt;q&gt;- Do tej pory żadna z powołanych do tego instytucji nie wykazała, że zostało złamane prawo. A codzienne, kolejne oskarżenia członków rządu są działaniem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!