Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
150 m. Znaki te należy zakładać w miarę możliwości na budynkach; na trasach nie zabudowanych stabilizuje się znaki gruntowe poza zasięgiem robót gruntowych. Do stabilizacji tych znaków mogą być użyte pale drewniane o długości 1,21,5 m i grubości 0,15 m z wbitym trzpieniem żelaznym.
Tyczenie odcinka osi w sposób pośredni przeprowadza się na podstawie: a) istniejącej osnowy poligonowej, jeżeli dokładność tej osnowy jest taka, że wyznaczony na jej podstawie odcinek utworzy linię prostą oraz jeżeli ciąg poligonowy przebiega wzdłuż trasy projektowanej ulicy, b) specjalnie założonego ciągu sytuacyjnego, jeżeli nie są spełnione warunki podane w punkcie a).
W przypadku gdy
150 m. Znaki te należy zakładać w miarę możliwości na budynkach; na trasach nie zabudowanych stabilizuje się znaki gruntowe poza zasięgiem robót gruntowych. Do stabilizacji tych znaków mogą być użyte pale drewniane o długości 1,21,5 m i grubości 0,15 m z wbitym trzpieniem żelaznym.<br>Tyczenie odcinka osi w sposób pośredni przeprowadza się na podstawie: a) istniejącej osnowy poligonowej, jeżeli dokładność tej osnowy jest taka, że wyznaczony na jej podstawie odcinek utworzy linię prostą oraz jeżeli ciąg poligonowy przebiega wzdłuż trasy projektowanej ulicy, b) specjalnie założonego ciągu sytuacyjnego, jeżeli nie są spełnione warunki podane w punkcie a).<br>W przypadku gdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego