Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w przypadku aborcji czy eutanazji.
Klonowanie żywych istot ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jest to bowiem ingerencja człowieka w naturę. Klonowanie staje się jednak kolejnym zjawiskiem technologicznym dwudziestego pierwszego wieku.

Dariusz Garwoliński

Nie ma jeszcze sklonowanych piesków ale wśród nich zawsze pełno było sobowtórów...



METROfakty / prawo międzynarodowe

• Protokół w sprawie zakazu klonowania ludzi stanie się 1 marca 2001 r. obowiązującym prawem międzynarodowym. Uzupełnia on europejską konwencję bioetyczną z roku 1997.
• Konwencję i protokół podpisały dotychczas 23 kraje. Protokół jednoznacznie zakazuje wszelkich działań, mających na celu stworzenie istoty ludzkiej, która byłaby identyczna z żyjącym lub martwym człowiekiem.
• Zobowiązuje to
w przypadku aborcji czy eutanazji.<br>Klonowanie żywych istot ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jest to bowiem ingerencja człowieka w naturę. Klonowanie staje się jednak kolejnym zjawiskiem technologicznym dwudziestego pierwszego wieku.<br><br>&lt;au&gt;Dariusz Garwoliński&lt;/&gt;<br><br>Nie ma jeszcze sklonowanych piesków ale wśród nich zawsze pełno było sobowtórów...&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / prawo międzynarodowe&lt;/&gt;<br><br>&#149; Protokół w sprawie zakazu klonowania ludzi stanie się 1 marca 2001 r. obowiązującym prawem międzynarodowym. Uzupełnia on europejską konwencję bioetyczną z roku 1997.<br>&#149; Konwencję i protokół podpisały dotychczas 23 kraje. Protokół jednoznacznie zakazuje wszelkich działań, mających na celu stworzenie istoty ludzkiej, która byłaby identyczna z żyjącym lub martwym człowiekiem.<br>&#149; Zobowiązuje to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego