Typ tekstu: Książka
Autor: Marek Krajewski
Tytuł: Koniec świata w Breslau
Rok: 2003
się stawić bezzwłocznie - na rozkaz dyrektora kryminalnego Heinricha Mühlhausa - wraz ze swoim szefem. Wiedział, że Mock w tym momencie niczego nie zrozumie.
- Czekam na pana radcę w samochodzie - powiedział Smolorz i wyszedł, aby podstawić nowego czarnego adlera pod bramę Prezydium Policji. Nie była to jedyna przyczyna tak szybkiego oddalenia się wachmistrza. Mock poznał inną, kiedy klnąc, wtoczył się na siedzenie pasażera. Zobaczył wówczas pokrytą rudymi włoskami dłoń Smolorza trzymającą butelkę mleka. Mock otworzył ją i wypił chciwie kilka łyków. Teraz był gotów do wysłuchania relacji Smolorza. Ten zapuścił silnik.
- Kamienica "Pod Gryfami", ósma rano - Smolorz jak pisał, tak i mówił. - Szewc
się stawić bezzwłocznie - na rozkaz dyrektora kryminalnego Heinricha Mühlhausa - wraz ze swoim szefem. Wiedział, że Mock w tym momencie niczego nie zrozumie.<br>- Czekam na pana radcę w samochodzie - powiedział Smolorz i wyszedł, aby podstawić nowego czarnego adlera pod bramę Prezydium Policji. Nie była to jedyna przyczyna tak szybkiego oddalenia się wachmistrza. Mock poznał inną, kiedy klnąc, wtoczył się na siedzenie pasażera. Zobaczył wówczas pokrytą rudymi włoskami dłoń Smolorza trzymającą butelkę mleka. Mock otworzył ją i wypił chciwie kilka łyków. Teraz był gotów do wysłuchania relacji Smolorza. Ten zapuścił silnik.<br>- Kamienica "Pod Gryfami", ósma rano - Smolorz jak pisał, tak i mówił. - Szewc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego