Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
O(3) w 2+1 wymiarach

Rozpatrzmy teraz model z polami z (globalną) niezmienniczością O(3) zdefiniowany
w 2+ 1 wymiarach, tzn.


gdzie sumujemy po a. oa to składowe wektora w "wewnętrznej" przestrzeni. Narzucamy dodatkowy warunek, że wektor oa ma długość 1:

Wyprowadzając równania Eulera-Lagrange'a, nie możemy używać dowolnych wariacji
, a tylko takich, które powodują że ma nadal długość 1. Najpierw narzucimy ten warunek explicite, a potem użyjemy tzw. metody mnożników Lagrange'a (znanej z mechaniki klasycznej z teorii układów z wieżami).
Chcemy, żeby

Prostszą metodą otrzymywania równań ruchu w układzie z wieżami jest metoda
mnożników Lagrange'a. Wprowadzamy dodatkowe pola, które
O(3) w 2+1 wymiarach &lt;/&gt;<br><br>Rozpatrzmy teraz model z polami z (globalną) niezmienniczością O(3) zdefiniowany <br>w 2+ 1 wymiarach, tzn. <br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=76&gt;<br>gdzie sumujemy po a. oa to składowe wektora w "wewnętrznej" przestrzeni. Narzucamy dodatkowy warunek, że wektor oa ma długość 1: <br>&lt;gap&gt;<br>Wyprowadzając równania Eulera-Lagrange'a, nie możemy używać dowolnych wariacji <br>&lt;gap&gt;, a tylko takich, które powodują że &lt;gap&gt; ma nadal długość 1. Najpierw narzucimy ten warunek explicite, a potem użyjemy tzw. metody mnożników Lagrange'a (znanej z mechaniki klasycznej z teorii układów z wieżami). <br>Chcemy, żeby <br>&lt;gap&gt;<br>Prostszą metodą otrzymywania równań ruchu w układzie z wieżami jest metoda <br>mnożników Lagrange'a. Wprowadzamy dodatkowe pola, które
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego