Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
prostokątnych albo na mapie wykreśla się (w skali mapy) stosowną siatkę kwadratów i w punktach stanowiących wierzchołki kwadratów wpisuje się właściwe wysokości.
Po skartowaniu pikiet należy:
- opisać ich wysokości z dokładnością 0,01 m,
- ustalić kierunki interpolacji i połączyć odpowiednio pikiety, zgodnie z informacjami znajdującymi się na szkicu polowym.
Interpolacja warstwic polega na wyznaczaniu zbioru punktów o tej samej wysokości i ich właściwym połączeniu. Wyznaczenie na mapie punktów o wysokości odpowiadającej wysokościom linii warstwowych, a więc punktów przez które poprowadzimy stosowne warstwice, najczęściej realizuje się metodą graficzną, czyli tzw. metodą harfy lub metodą analityczną.
Metoda graficzna. Jeżeli mamy na mapie dwa
prostokątnych albo na mapie wykreśla się (w skali mapy) stosowną siatkę kwadratów i w punktach stanowiących wierzchołki kwadratów wpisuje się właściwe wysokości.<br>Po skartowaniu pikiet należy:<br>- opisać ich wysokości z dokładnością 0,01 m,<br>- ustalić kierunki interpolacji i połączyć odpowiednio pikiety, zgodnie z informacjami znajdującymi się na szkicu polowym.<br>Interpolacja warstwic polega na wyznaczaniu zbioru punktów o tej samej wysokości i ich właściwym połączeniu. Wyznaczenie na mapie punktów o wysokości odpowiadającej wysokościom linii warstwowych, a więc punktów przez które poprowadzimy stosowne warstwice, najczęściej realizuje się metodą graficzną, czyli tzw. metodą &lt;HI rend="italic"&gt;harfy&lt;/HI&gt; lub metodą &lt;HI rend="italic"&gt;analityczną&lt;/HI&gt;.<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Metoda graficzna&lt;/HI&gt;. Jeżeli mamy na mapie dwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego