Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bez wieści trafia do tzw. rzeźni, gdzie ogałacane są z najbardziej poszukiwanych elementów.

- Z tymi samochodami będziemy mieli kłopot - ostrzega Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji. - Czyścimy Europę Zachodnią ze złomu, który tamte kraje za chwilę musiałyby poddać kosztownej utylizacji. A my im jeszcze za to płacimy.

Izba reprezentuje branżę warsztatową, więc teoretycznie powinna być zadowolona, bo będzie miała co naprawiać. Wszyscy jednak wiedzą, że sprowadzane auta będą naprawiane w pokątnych podwórkowych warsztatach. Dlatego prezes Kantorski martwi się o jakość tych napraw i wpływ zużytych aut na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Nieprawda, że w Niemczech auta starzeją się wolniej - przekonuje prezes. - Czas
bez wieści trafia do tzw. rzeźni, gdzie ogałacane są z najbardziej poszukiwanych elementów.<br><br>- Z tymi samochodami będziemy mieli kłopot - ostrzega Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji. - Czyścimy Europę Zachodnią ze złomu, który tamte kraje za chwilę musiałyby poddać kosztownej utylizacji. A my im jeszcze za to płacimy.<br><br>Izba reprezentuje branżę warsztatową, więc teoretycznie powinna być zadowolona, bo będzie miała co naprawiać. Wszyscy jednak wiedzą, że sprowadzane auta będą naprawiane w pokątnych podwórkowych warsztatach. Dlatego prezes Kantorski martwi się o jakość tych napraw i wpływ zużytych aut na bezpieczeństwo ruchu drogowego.<br><br>- Nieprawda, że w Niemczech auta starzeją się wolniej - przekonuje prezes. - Czas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego