Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
do innych progów węchowych. Przykładem może być poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.
Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:

Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30=100 jz/m3), należy przewidywać możliwość chwilowego występowania stężenia dziesięciokrotnie większego. Te niekorzystne chwile będą kształtować opinię o jakości powietrza. Ludzie przebywający w ocenianym punkcie terenu mogą stwierdzać, że zapach jest silny lub bardzo silny:

Zapach
do innych progów węchowych. Przykładem może być poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.<br>Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30=100 jz/m3), należy przewidywać możliwość chwilowego występowania stężenia dziesięciokrotnie większego. Te niekorzystne chwile będą kształtować opinię o jakości powietrza. Ludzie przebywający w ocenianym punkcie terenu mogą stwierdzać, że zapach jest silny lub bardzo silny:<br>&lt;gap&gt;<br>Zapach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego