Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
wywołuje "specjalizacja" w nauce (na różnych poziomach), określona tu mianem typu wykształcenia. A. Kłoskowska odpowiedź na pierwsze pytanie formułuje następująco:
"Zmienna wykształcenia jest [...] szczególnie użyteczna w badaniach zróżnicowania w dziedzinach kultury nie będących przedmiotem masowej recepcji".
Problem drugi - wydaje się - należy dalej uznać za funkcjonujący w sferze oczekującej na dalsze weryfikacje hipotezy. Zagadnienie trzecie, w sensie zarówno diagnostycznym, jak i programowego działania, potraktowane zostało w Raporcie o stanie oświaty znacznie szerzej niż w badaniach nad uczestnictwem w kulturze. Rację ma więc Z. Sufin, kiedy pisze:
"W małym stopniu potrafimy określić, jakie czynniki, poza wykształceniem, kształtują orientację na wartości kulturowe" - ale jest
wywołuje "specjalizacja" w nauce (na różnych poziomach), określona tu mianem typu wykształcenia. A. Kłoskowska odpowiedź na pierwsze pytanie formułuje następująco:<br>"Zmienna wykształcenia jest [...] szczególnie użyteczna w badaniach zróżnicowania w dziedzinach kultury nie będących przedmiotem masowej recepcji".<br>Problem drugi - wydaje się - należy dalej uznać za funkcjonujący w sferze oczekującej na dalsze weryfikacje hipotezy. &lt;page nr=15&gt; Zagadnienie trzecie, w sensie zarówno diagnostycznym, jak i programowego działania, potraktowane zostało w &lt;hi rend="italic"&gt;Raporcie o stanie oświaty&lt;/hi&gt; znacznie szerzej niż w badaniach nad uczestnictwem w kulturze. Rację ma więc Z. Sufin, kiedy pisze:<br>"W małym stopniu potrafimy określić, jakie czynniki, poza wykształceniem, kształtują orientację na wartości kulturowe" - ale jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego