Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wyników pomiarów (0,12U0,240 ppm). W przypadku pentanu różnica między wartościami progów pochodzącymi z obu tablic jest dużo większa(odpowiednio: 32 ppm i 211U260 ppm). Wydaje się, że jest to konsekwencją zasad korygowania danych źródłowych przez zespół Devosa.
Racjonalny wybór jednego z omawianych zestawień nie jest możliwy bez doświadczalnej weryfikacji z zachowaniem wymagań normy europejskiej. W obecnej sytuacji oba zbiory wyników można uznać za jednakowo wiarygodne.
Poniżej opisano efekty wykorzystania danych z obu zestawień do określenia zależności progów wyczuwalności zapachu od obecności charakterystycznych grup funkcyjnych i od wielkości cząsteczki odoranta.
Wyniki statystycznej analizy różnic między progami wyczuwalności czternastu różnych grup
wyników pomiarów (0,12U0,240 ppm). W przypadku pentanu różnica między wartościami progów pochodzącymi z obu tablic jest dużo większa(odpowiednio: 32 ppm i 211U260 ppm). Wydaje się, że jest to konsekwencją zasad korygowania danych źródłowych przez zespół Devosa.<br>Racjonalny wybór jednego z omawianych zestawień nie jest możliwy bez doświadczalnej weryfikacji z zachowaniem wymagań normy europejskiej. W obecnej sytuacji oba zbiory wyników można uznać za jednakowo wiarygodne.<br>Poniżej opisano efekty wykorzystania danych z obu zestawień do określenia zależności progów wyczuwalności zapachu od obecności charakterystycznych grup funkcyjnych i od wielkości cząsteczki odoranta.<br>Wyniki statystycznej analizy różnic między progami wyczuwalności czternastu różnych grup
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego