Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
energetyczny staje się dodatni w okolicy jądra ((...)) Przy użyciu (3.4-3) E = 4,37 MeV dopiero dla jądra ((...))
Tak więc dla jąder o liczbie masowej przekraczającej 100 samorzutne rozszczepienie jest energetycznie możliwe, oczywiście przy założeniu równych części jądra.
Proces SF jest, jak i inne, wynikiem działania sił kulombowskiego odpychania wewnątrz jądra. Teoria samorzutnego rozszczepienia opiera się na zjawisku tunelowania (p. 3.1). W teorii klasycznej naładowana kropla nie może podzielić się bez dostarczenia jej z zewnątrz energii aktywacji; w teorii kwantowej proces ten jest możliwy; zjawisko tunelowania jest tu określone przez wielkości opisujące kształt jądra.
W wyniku procesu rozszczepienia obok
energetyczny staje się dodatni w okolicy jądra ((...)) Przy użyciu (3.4-3) E = 4,37 MeV dopiero dla jądra ((...)) <br> Tak więc dla jąder o liczbie masowej przekraczającej 100 samorzutne rozszczepienie jest energetycznie możliwe, oczywiście przy założeniu równych części jądra.<br> Proces SF jest, jak i inne, wynikiem działania sił kulombowskiego odpychania wewnątrz jądra. Teoria samorzutnego rozszczepienia opiera się na zjawisku tunelowania (p. 3.1). W teorii klasycznej naładowana kropla nie może podzielić się bez dostarczenia jej z zewnątrz energii aktywacji; w teorii kwantowej proces ten jest możliwy; zjawisko tunelowania jest tu określone przez wielkości opisujące kształt jądra.<br> W wyniku procesu rozszczepienia obok
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego