Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
Podczas głodowania zaś anastomozy są otwarte i główna masa krwi dostaje się z tętnic bezpośrednio do żył, omijając błonę śluzową.
Naczynia chłonne jelita cienkiego są dobrze rozwinięte. W każdym kosmku znajduje się centralne, ślepo zakończone naczynie włosowate (przestrzeń mleczowa), o szerokim świetle, którego ściana jest zbudowana ze śródbłonka otoczonego siecią włókien siateczkowych oraz pęczkami komórek mięśniowych gładkich. Stąd chłonka przepływa do splotu w blaszce właściwej błony śluzowej, a następnie do splotu w tkance podśluzowej, do którego uchodzi sieć naczyń chłonnych oplatających grudki chłonne. Ze splotu w tkance podśluzowej wychodzą większe pnie chłonne, rozmieszczone między warstwami błony mięśniowej.
Ściana jelita cienkiego zawiera
Podczas głodowania zaś anastomozy są otwarte i główna masa krwi dostaje się z tętnic bezpośrednio do żył, omijając błonę śluzową.<br>Naczynia chłonne jelita cienkiego są dobrze rozwinięte. W każdym kosmku znajduje się centralne, ślepo zakończone naczynie włosowate (przestrzeń mleczowa), o szerokim świetle, którego ściana jest zbudowana ze śródbłonka otoczonego siecią włókien siateczkowych oraz pęczkami komórek mięśniowych gładkich. Stąd chłonka przepływa do splotu w blaszce właściwej błony śluzowej, a następnie do splotu w tkance podśluzowej, do którego uchodzi sieć naczyń chłonnych oplatających grudki chłonne. Ze splotu w tkance podśluzowej wychodzą większe pnie chłonne, rozmieszczone między warstwami błony mięśniowej.<br>Ściana jelita cienkiego zawiera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego