Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
podczas gdy samobójcy w więzieniach pochodzili najczęściej z miasta.

Porównanie samobójstw ludzi wolnych i uwięzionych nasuwa kilka istotniejszych refleksji. Pierwsza wiąże się z akceptowanymi środowiskowo rodzajami zachowań i sankcjami obyczajowymi za te, które naruszają system obowiązujących norm.

((...))

O zmieniających się w czasie i przestrzeni ocenach zachowań autodestrukcyjnych i sankcjach stosowanych wobec samobójców była już mowa. Samobójstwo człowieka we współczesnym polskim społeczeństwie - jakkolwiek niekiedy w szczególnych warunkach spotykające się ze zrozumieniem - nie mieści się w systemie akceptowanych wartości i zachowań. Wolno sądzić, że to właśnie jest czynnik powstrzymujący wielu ludzi od decyzji pozbawienia się życia.

W więzieniu jest inaczej. Dotyczy to ((...)). Samobójstwo
podczas gdy samobójcy w więzieniach pochodzili najczęściej z miasta.<br><br>Porównanie samobójstw ludzi wolnych i uwięzionych nasuwa kilka istotniejszych refleksji. Pierwsza wiąże się z akceptowanymi środowiskowo rodzajami zachowań i sankcjami obyczajowymi za te, które naruszają system obowiązujących norm.<br><br>((...))<br><br>O zmieniających się w czasie i przestrzeni ocenach zachowań autodestrukcyjnych i sankcjach stosowanych wobec samobójców była już mowa. Samobójstwo człowieka we współczesnym polskim społeczeństwie - jakkolwiek niekiedy w szczególnych warunkach spotykające się ze zrozumieniem - nie mieści się w systemie akceptowanych wartości i zachowań. Wolno sądzić, że to właśnie jest czynnik powstrzymujący wielu ludzi od decyzji pozbawienia się życia.<br><br>W więzieniu jest inaczej. Dotyczy to ((...)). Samobójstwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego