Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
na przykład rurociągi I i II są ze sobą połączone między punktami B i C, co - jak widać - w rzeczywistości nie zachodzi. Natomiast z sytuacji pokazanej w punktach D i E łatwo jest wyciągnąć wniosek, że przewód załamuje się pod kątem ostrym. Do rozróżnienia takich mylących sygnałów potrzebna jest duża wprawa.
Lokalizacja przewodów położonych równolegle i krzyżujących się
W przypadku lokalizacji przewodów znajdujących się na jednakowych głębokościach, położonych równolegle i blisko względem siebie, nadajnik ustawiony, tak jak pokazano na rys. 2.91, da wskazania błędne, bowiem zanik sygnału będzie równy sumie dwóch średnic przewodów oraz odległości między tymi przewodami.
Na rysunku
na przykład rurociągi I i II są ze sobą połączone między punktami &lt;HI rend="italic"&gt;B&lt;/HI&gt; i &lt;HI rend="italic"&gt;C&lt;/HI&gt;, co - jak widać - w rzeczywistości nie zachodzi. Natomiast z sytuacji pokazanej w punktach &lt;HI rend="italic"&gt;D&lt;/HI&gt; i &lt;HI rend="italic"&gt;E&lt;/HI&gt; łatwo jest wyciągnąć wniosek, że przewód załamuje się pod kątem ostrym. Do rozróżnienia takich mylących sygnałów potrzebna jest duża wprawa.<br>&lt;tit&gt;Lokalizacja przewodów położonych równolegle i krzyżujących się&lt;/&gt;<br>W przypadku lokalizacji przewodów znajdujących się na jednakowych głębokościach, położonych równolegle i blisko względem siebie, nadajnik ustawiony, tak jak pokazano na rys. 2.91, da wskazania błędne, bowiem zanik sygnału będzie równy sumie dwóch średnic przewodów oraz odległości między tymi przewodami.<br>Na rysunku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego