Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Targu od czterech lat. Zamienił kanadyjski dobrobyt (dom, pracę we własnym biznesie) na małe mieszkanie w blokach i pracę nauczyciela. Twierdzi, że nie żałuje. Tu założył rodzinę, półtora roku temu urodziła mu się córka Dominika.

Łódzkie korzenie

- Mój dziadek miał fabrykę w Łodzi. W 1939 roku przed samą wojną dziadek wraz z żoną i dziećmi uciekł ostatnim pociągiem na Wschód. Cała rodzina dotarła do Kanady i tam zaczęli wszystko od nowa - opowiada Paul Neuwelt. - W Polsce przepadł cały majątek rodzinny - fabryka, letni dom w Zakopanem, nawet żadnej pamiątki nie zdążyli zabrać - opowiada. Zamieszkali w Ontario.
Ojciec Paula ożenił się z Kanadyjką. Pracował
Targu od czterech lat. Zamienił kanadyjski dobrobyt (dom, pracę we własnym biznesie) na małe mieszkanie w blokach i pracę nauczyciela. Twierdzi, że nie żałuje. Tu założył rodzinę, półtora roku temu urodziła mu się córka Dominika. <br><br>&lt;tit&gt;Łódzkie korzenie&lt;/&gt;<br><br>- Mój dziadek miał fabrykę w Łodzi. W 1939 roku przed samą wojną dziadek wraz z żoną i dziećmi uciekł ostatnim pociągiem na Wschód. Cała rodzina dotarła do Kanady i tam zaczęli wszystko od nowa - opowiada Paul Neuwelt. - W Polsce przepadł cały majątek rodzinny - fabryka, letni dom w Zakopanem, nawet żadnej pamiątki nie zdążyli zabrać - opowiada. Zamieszkali w Ontario. <br>Ojciec Paula ożenił się z Kanadyjką. Pracował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego