Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Anna Rozalska
Tytuł: strona o sztuce i informatyce
Rok wydania: 2001
Rok powstania: 2004
i nadzieją. Nie zdążyła. Wielka akcja uczczenia jej pamięci objęła wszystkie szkoły w Japonii. Wiele tysięcy papierowych żurawi zostało złożonych przez dzieci. Tysiące żurawi było symbolem modlitwy o życie, a potem symbolem modlitwy za duszę zmarłej, która ma ulecieć do nieba jak żuraw.

Do Europy origami przywędrowało w XIX wieku wraz z wielką modą na sztukę Dalekiego Wschodu, zwłaszcza na sztukę japońską. Do Polski okazy sztuki japońskiej przywoził legendarny "Manggha" - Feliks Jasieński, znawca sztuki, podróżnik, etnograf i literat przełomu wieku XIX i XX. Jego kolekcja znajduje się w Krakowie.

W świecie współczesnym origami zrobiło wielką karierę, rozwinęło swe różne odmiany, doczekało się
i nadzieją. Nie zdążyła. Wielka akcja uczczenia jej pamięci objęła wszystkie szkoły w Japonii. Wiele tysięcy papierowych żurawi zostało złożonych przez dzieci. Tysiące żurawi było symbolem modlitwy o życie, a potem symbolem modlitwy za duszę zmarłej, która ma ulecieć do nieba jak żuraw. <br><br>Do Europy origami przywędrowało w XIX wieku wraz z wielką modą na sztukę Dalekiego Wschodu, zwłaszcza na sztukę japońską. Do Polski okazy sztuki japońskiej przywoził legendarny "Manggha" - Feliks Jasieński, znawca sztuki, podróżnik, etnograf i literat przełomu wieku XIX i XX. Jego kolekcja znajduje się w Krakowie. <br><br>W świecie współczesnym origami zrobiło wielką karierę, rozwinęło swe różne odmiany, doczekało się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego