Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Niczyje, o biciu dzieci:

"- Dlaczego matce bijącej dziecko na ulicy, wśród wielu świadków, nikt nie zwróci uwagi? A nie jest to chyba rzadki widok.

- Rzeczywiście w naszym społeczeństwie jest przyzwolenie na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci.

Blisko połowa dorosłych Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że kary fizyczne to dobry sposób wychowania. Zmiana takiej postawy jest długim procesem. W Szwecji dopiero po 20 latach działań edukacyjnych odsetek przyzwalających na bicie dzieci zmalał do 10 proc. To jest droga, którą musimy przejść".

(Podczas czatu w redakcji "Polityki")Prof. Witold Kulesza
szef pionu śledczego IPN, o stosunku Niemców do nazizmu:

"...Kiedy byłem w Centrali
Niczyje, o biciu dzieci:&lt;/&gt;<br><br>"- Dlaczego matce bijącej dziecko na ulicy, wśród wielu świadków, nikt nie zwróci uwagi? A nie jest to chyba rzadki widok.<br><br>- Rzeczywiście w naszym społeczeństwie jest przyzwolenie na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci.<br><br>Blisko połowa dorosłych Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że kary fizyczne to dobry sposób wychowania. Zmiana takiej postawy jest długim procesem. W Szwecji dopiero po 20 latach działań edukacyjnych odsetek przyzwalających na bicie dzieci zmalał do 10 proc. To jest droga, którą musimy przejść".<br><br>(Podczas czatu w redakcji "Polityki")&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Prof. Witold Kulesza<br>szef pionu śledczego IPN, o stosunku Niemców do nazizmu:&lt;/&gt;<br><br>"...Kiedy byłem w Centrali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego