Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zwanym Trzecim Uniwersytecie w Rzymie. Mimo trudności z chodzeniem, stąpał po niezliczonych schodach kolejnych parafii w Wiecznym Mieście.
Podczas gdy jeszcze niedawno odwołanie udziału papieża w jakiejś ceremonii wywoływało ogromne zaniepokojenie o jego stan, od kilku miesięcy powtarzające się komunikaty tej treści przyjmowane są już bez medialnej histerii. Prefekt kongregacji wychowania katolickiego kardynał Zenon Grocholewski, który sam odprawił mszę dla studentów w bazylice watykańskiej, na gorączkowe pytania dziennikarzy odpowiadał pytaniem: "A kto powiedział, że Ojciec Święty musi celebrować każdą mszę? Czemu nie miałby odpocząć?".
Po Bożym Narodzeniu, podczas którego Jan Paweł II - tak jak zapowiedział zresztą swoim lekarzom - w ogóle się
zwanym Trzecim Uniwersytecie w Rzymie. Mimo trudności z chodzeniem, stąpał po niezliczonych schodach kolejnych parafii w Wiecznym Mieście. <br>Podczas gdy jeszcze niedawno odwołanie udziału papieża w jakiejś ceremonii wywoływało ogromne zaniepokojenie o jego stan, od kilku miesięcy powtarzające się komunikaty tej treści przyjmowane są już bez medialnej histerii. Prefekt kongregacji wychowania katolickiego kardynał Zenon Grocholewski, który sam odprawił mszę dla studentów w bazylice watykańskiej, na gorączkowe pytania dziennikarzy odpowiadał pytaniem: "A kto powiedział, że Ojciec Święty musi celebrować każdą mszę? Czemu nie miałby odpocząć?". <br>Po Bożym Narodzeniu, podczas którego Jan Paweł II - tak jak zapowiedział zresztą swoim lekarzom - w ogóle się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego