Typ tekstu: Książka
Tytuł: Mała Konstytucja
Rok: 1995
działania określa ustawa.

Rozdział 7
Sąd i Prokuratura
Art. 56. 1. Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują: Sąd Najwyższy, sądy powszechne i sądy szczególne.
2. W sprawach o wykroczenia orzekają kolegia do spraw wykroczeń.
3. Ustrój, właściwość i postępowanie sądów oraz kolegiów do spraw wykroczeń określają ustawy.
Art. 57. Sądy wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 59. 1 Rozpoznawanie i rozstrzyganie spraw w sądach odbywa się z udziałem ławników ludowych, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.
2. Przy rozstrzyganiu spraw w sądach ławnicy ludowi mają równe prawa z sędziami.
3. Ławnicy ludowi pochodzą z wyboru. Zasady i tryb wyboru ławników sądów
działania określa ustawa.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;Rozdział 7<br>Sąd i Prokuratura&lt;/&gt;<br> &lt;tit1&gt;Art. 56.&lt;/&gt; 1. Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują: Sąd Najwyższy, sądy powszechne i sądy szczególne.<br> 2. W sprawach o wykroczenia orzekają kolegia do spraw wykroczeń.<br> 3. Ustrój, właściwość i postępowanie sądów oraz kolegiów do spraw wykroczeń określają ustawy.<br> &lt;tit1&gt;Art. 57.&lt;/&gt; Sądy wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.<br> &lt;tit1&gt;Art. 59.&lt;/&gt; 1 Rozpoznawanie i rozstrzyganie spraw w sądach odbywa się z udziałem ławników ludowych, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.<br> 2. Przy rozstrzyganiu spraw w sądach ławnicy ludowi mają równe prawa z sędziami.<br> 3. Ławnicy ludowi pochodzą z wyboru. Zasady i tryb wyboru ławników sądów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego