Typ tekstu: Książka
Autor: Mrożek Sławomir
Tytuł: Vatzlav
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1968
do której redukuje się odzież żołnierska przez usunięcie wszystkiego, co jest ozdobą, symbolem, wyróżnikiem epoki, miejsca itp.
Scena pusta. Podłoga-podest nachylona ku widowni. Żadnych dekoracji. Określenia: "na prawo" i "na lewo" znaczą: na prawo albo na lewo od strony widowni.
SCENA 1
Półmrok. Błyskawice i odgłosy burzy. Na wprost wydobywa się na podest Vatzlav. Czerstwy blondyn czterdziestoletni. Ma na sobie koszulę z grubego płótna, białą, bez kołnierzyka. Portki obstrzępione, sięgające do połowy łydek. Bosy. Idzie ku widowni. Mówi do widowni.
VATZLAV - Byłem niewolnikiem i jestem rozbitkiem. Rozbity niewolnik. Niewolny rozbitek. Zniewolony do rozbicia, rozbity z niewoli, wolny, bo rozbity, ale
do której redukuje się odzież żołnierska przez usunięcie wszystkiego, co jest ozdobą, symbolem, wyróżnikiem epoki, miejsca itp.<br>Scena pusta. Podłoga-podest nachylona ku widowni. Żadnych dekoracji. Określenia: "na prawo" i "na lewo" znaczą: na prawo albo na lewo od strony widowni.<br>&lt;tit1&gt;SCENA 1&lt;/&gt;<br>Półmrok. Błyskawice i odgłosy burzy. Na wprost wydobywa się na podest Vatzlav. Czerstwy blondyn czterdziestoletni. Ma na sobie koszulę z grubego płótna, białą, bez kołnierzyka. Portki obstrzępione, sięgające do połowy łydek. Bosy. Idzie ku widowni. Mówi do widowni.<br>VATZLAV - Byłem niewolnikiem i jestem rozbitkiem. Rozbity niewolnik. Niewolny rozbitek. Zniewolony do rozbicia, rozbity z niewoli, wolny, bo rozbity, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego