Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nogi, jeden mężczyzna żebra i obojczyk, a pasażerka pęknięty kręgosłup. Maszynista w ciężkim stanie trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Specjalistycznego w Pile.
Pozostałych 250 pasażerów strażacy i policja przewieźli do szkoły w Miałach. W akcji ratunkowej użyto nawet policyjnych ciężkich radiowozów - tzw. więźniarek.
- Dlaczego wagon pociągu towarowego się wykoleił i czy zawinili ludzie, wyjaśni wszczęte przez nas śledztwo - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Szamotułach Paweł Gryziecki. Przyczyny wypadku bada również komisja PKP. Sprawą zajął się też specjalnie powołany sztab kryzysowy, w skład którego wchodzi m.in. starosta szamotulski, burmistrz Wronek, komendant powiatowy policji w Szamotułach i przedstawiciel prokuratury.


NIK
nogi, jeden mężczyzna żebra i obojczyk, a pasażerka pęknięty kręgosłup. Maszynista w ciężkim stanie trafił na &lt;name type="place"&gt;Oddział Intensywnej Opieki Medycznej&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Szpitala Specjalistycznego&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Pile&lt;/&gt;.<br>Pozostałych 250 pasażerów strażacy i policja przewieźli do szkoły w &lt;name type="place"&gt;Miałach&lt;/&gt;. W akcji ratunkowej użyto nawet policyjnych ciężkich radiowozów - tzw. więźniarek.<br>&lt;q&gt;- Dlaczego wagon pociągu towarowego się wykoleił i czy zawinili ludzie, wyjaśni wszczęte przez nas śledztwo&lt;/&gt; - mówi szef &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Rejonowej&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Szamotułach&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Paweł Gryziecki&lt;/&gt;. Przyczyny wypadku bada również komisja &lt;name type="org"&gt;PKP&lt;/&gt;. Sprawą zajął się też specjalnie powołany sztab kryzysowy, w skład którego wchodzi m.in. starosta szamotulski, burmistrz &lt;name type="place"&gt;Wronek&lt;/&gt;, komendant powiatowy policji w &lt;name type="place"&gt;Szamotułach&lt;/&gt; i przedstawiciel prokuratury.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;NIK
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego