Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
optycznego nie było żadnych trudności.
Podobnie nie w pełni zgodna z prawdą jest informacja, iż aparatów centralnych syst. PZO-Lev "wykonano 12-14 szt., z których połowa była wykonana we Francji, a połowa w Polsce"75.
Faktycznie dostarczono dla potrzeb Wojska Polskiego 12 aparatów centralnych, z których tylko dwa były wykonane całkowicie we Francji (pierwszy egzemplarz modelowy i pierwszy z serii siedmiu aparatów). Następne natomiast były wykonywane z coraz większym udziałem polskich zespołów (z wyjątkiem dalmierzy).
Aparat centralny systemu PZO-Lev stanowił najważniejszy składnik przyrządów mierniczych i obserwacyjnych, niezbędnych do kierowania ogniem zarówno dywizjonu, jak i baterii armat przeciwlotniczych.
Zestawienie tych
optycznego nie było żadnych trudności.<br>Podobnie nie w pełni zgodna z prawdą jest informacja, iż aparatów centralnych syst. PZO-Lev "wykonano 12-14 szt., z których połowa była wykonana we Francji, a połowa w Polsce"75.<br>Faktycznie dostarczono dla potrzeb Wojska Polskiego 12 aparatów centralnych, z których tylko dwa były wykonane całkowicie we Francji (pierwszy egzemplarz modelowy i pierwszy z serii siedmiu aparatów). Następne natomiast były wykonywane z coraz większym udziałem polskich zespołów (z wyjątkiem dalmierzy).<br>Aparat centralny systemu PZO-Lev stanowił najważniejszy składnik przyrządów mierniczych i obserwacyjnych, niezbędnych do kierowania ogniem zarówno dywizjonu, jak i baterii armat przeciwlotniczych.<br>Zestawienie tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego