Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
bardziej zwarte ułożenie niż w części korowej, gdzie oczka siateczki są większe. Oprócz tymocytów w oczkach siateczki spotyka się także pojedyncze komórki plazmatyczne i tuczne oraz mielocyty głównie kwasochłonne.


3. Śledziona (lien)
Śledziona jest narządem włączonym w obieg krwi w jak najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ krew z naczyń wylewa się do miąższu narządu.
Śledziona rozwija się z mezenchymy, której komórki zagęszczają się i tworzą skupienie stanowiące zawiązek narządu. Z kolei w obrębie zawiązka komórki różnicują się i dają materiał, z którego powstają zarówno elementy miąższu, jak też zrąb łącznotkankowy.
Śledziona (ryc. 26) jest pokryta błoną surowiczą (tunica serosa), pod
bardziej zwarte ułożenie niż w części korowej, gdzie oczka siateczki są większe. Oprócz tymocytów w oczkach siateczki spotyka się także pojedyncze komórki plazmatyczne i tuczne oraz mielocyty głównie kwasochłonne.<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>3. Śledziona (lien)<br>Śledziona jest narządem włączonym w obieg krwi w jak najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ krew z naczyń wylewa się do miąższu narządu.<br>Śledziona rozwija się z mezenchymy, której komórki zagęszczają się i tworzą skupienie stanowiące zawiązek narządu. Z kolei w obrębie zawiązka komórki różnicują się i dają materiał, z którego powstają zarówno elementy miąższu, jak też zrąb łącznotkankowy.<br>Śledziona (ryc. 26) jest pokryta błoną surowiczą (tunica serosa), pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego