Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 20/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
do Hermana Junga, a po śmierci Junga do jego rodziny. Browar przy Książęcej został przejęty przez drugiego warszawskiego potentata browarniczego - spółkę Haberbusch i Schiele w 1919 r.
W czasie kopania rowu pod parking podziemny koparka odsłoniła wejście do tunelu. Ceglane mury były w znakomitym stanie, budowlańcy dzięki nim nie musieli wylewać ściany zabezpieczającej wykop. - Nie było możliwości wykorzystania tych piwnic - mówi Ewa Łydkowska z ING Real Estate, inwestora apartametów. - Piwnice nie są pod naszą częścią skarpy, a jedyne dojście do nich prowadzi przez nasz parking podziemny.
Pozostałości po browarze zobaczyć można na rogu Pereca i Waliców. Tam był kiedyś browar Hermana
do Hermana Junga, a po śmierci Junga do jego rodziny. Browar przy Książęcej został przejęty przez drugiego warszawskiego potentata browarniczego - spółkę Haberbusch i Schiele w 1919 r.<br>W czasie kopania rowu pod parking podziemny koparka odsłoniła wejście do tunelu. Ceglane mury były w znakomitym stanie, budowlańcy dzięki nim nie musieli wylewać ściany zabezpieczającej wykop. &lt;q&gt;- Nie było możliwości wykorzystania tych piwnic&lt;/&gt; - mówi Ewa Łydkowska z ING Real Estate, inwestora apartametów. &lt;q&gt;- Piwnice nie są pod naszą częścią skarpy, a jedyne dojście do nich prowadzi przez nasz parking podziemny.&lt;/&gt;<br>Pozostałości po browarze zobaczyć można na rogu Pereca i Waliców. Tam był kiedyś browar Hermana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego