Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Cywilny
Rok powstania: 1964
I.
PRZEKAZ

Art. 921[1]. Kto przekazuje odbiorcy przekazu świadczenie przekazanego, upoważnia tym samym odbiorcę przekazu do przyjęcia, a przekazanego do spełnienia świadczenia na rachunek przekazującego.
Art. 921[2]. § 1. Przez przyjęcie przekazu przekazany zobowiązuje się wobec odbiorcy do spełnienia przekazanego świadczenia.
§ 2. Przekazany nie może powoływać się na zarzuty wynikające ze stosunku prawnego istniejącego między nim a przekazującym ani wynikające ze stosunku między nim a odbiorcą przekazu.
§ 3. Roszczenia odbiorcy przeciw przekazanemu, wynikające z przyjęcia przekazu, przedawniają się z upływem roku.
Art. 921[3]. Przekazujący może przekaz odwołać, dopóki przekazany nie przyjął go albo nie spełnił świadczenia.
Art. 921[4
I.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;PRZEKAZ&lt;/&gt;<br><br>Art. 921[1]. Kto przekazuje odbiorcy przekazu świadczenie przekazanego, upoważnia tym samym odbiorcę przekazu do przyjęcia, a przekazanego do spełnienia świadczenia na rachunek przekazującego.<br>Art. 921[2]. § 1. Przez przyjęcie przekazu przekazany zobowiązuje się wobec odbiorcy do spełnienia przekazanego świadczenia.<br>§ 2. Przekazany nie może powoływać się na zarzuty wynikające ze stosunku prawnego istniejącego między nim a przekazującym ani wynikające ze stosunku między nim a odbiorcą przekazu.<br>§ 3. Roszczenia odbiorcy przeciw przekazanemu, wynikające z przyjęcia przekazu, przedawniają się z upływem roku.<br>Art. 921[3]. Przekazujący może przekaz odwołać, dopóki przekazany nie przyjął go albo nie spełnił świadczenia.<br>Art. 921[4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego