Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
namiar, a zaraz po nim drugi).

Pozycja z niejednoczesnego namiaru na jeden obiekt
Jeżeli w polu widzenia mamy tylko jeden obiekt (np. przepływamy koło latarni morskiej znajdującej się na wyspie), możliwe jest wyznaczenie pozycji obserwowanej za pomocą wykonania dwóch namiarów na obiekt, oddalonych w czasie tak, aby różnica pomiędzy namiarami wynosiła od 30&730; do 120&730;. Pomiędzy namiarami musimy utrzymywać stały kurs i dokładnie mierzyć przebytą drogę. Wykreślenie pozycji tym sposobem pokazane jest na poniższym przykładzie.
Pozycja ta jest mniej dokładna od opisanej powyżej, ponieważ duży błąd można popełnić przy utrzymywaniu kursu i pomiarze odległości pomiędzy namiarami.

Pozycja z namiaru i odległości
namiar, a zaraz po nim drugi).<br><br>Pozycja z niejednoczesnego namiaru na jeden obiekt<br>Jeżeli w polu widzenia mamy tylko jeden obiekt (np. przepływamy koło latarni morskiej znajdującej się na wyspie), możliwe jest wyznaczenie pozycji obserwowanej za pomocą wykonania dwóch namiarów na obiekt, oddalonych w czasie tak, aby różnica pomiędzy namiarami wynosiła od 30&730; do 120&730;. Pomiędzy namiarami musimy utrzymywać stały kurs i dokładnie mierzyć przebytą drogę. Wykreślenie pozycji tym sposobem pokazane jest na poniższym przykładzie.<br>Pozycja ta jest mniej dokładna od opisanej powyżej, ponieważ duży błąd można popełnić przy utrzymywaniu kursu i pomiarze odległości pomiędzy namiarami.<br><br>Pozycja z namiaru i odległości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego