Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
Pokażę przy okazji.
Hans skończył jeść. "Smaczna i nie ma wątpliwości, że grzybowa. Może nawet za dużo tego podstawowego smaku? A może powinienem przyjąć dzikość tej potrawy jako odkrycie?"
Brzęk porcelany. Gospodyni z półmiskiem, na którym leszcz ozłocony masłem; wieńcem ziemniaki posypane zieleniutką, drobno posiekaną pietruszką. Na osobnym talerzyku z wypalanej gliny tarty chrzan.
Mężczyźni patrzą na rybę i z ulgą witają inicjatywę gospodyni, która przemienia ościstego leszcza w bielutkie filety, oprawia je jarzyną, po czym wraca do kuchni, unosząc na półmisku płaski kręgosłup jak memento postu.
- Pyszna ryba...
- Hans, przywykły do rozmrażanego dorsza w stołówce, odkrywa smak ryby słodkowodnej, "prosto
Pokażę przy okazji. <br>Hans skończył jeść. "Smaczna i nie ma wątpliwości, że grzybowa. Może nawet za dużo tego podstawowego smaku? A może powinienem przyjąć dzikość tej potrawy jako odkrycie?" <br>Brzęk porcelany. Gospodyni z półmiskiem, na którym leszcz ozłocony masłem; wieńcem ziemniaki posypane zieleniutką, drobno posiekaną pietruszką. Na osobnym talerzyku z wypalanej gliny tarty chrzan. <br>Mężczyźni patrzą na rybę i z ulgą witają inicjatywę gospodyni, która przemienia ościstego leszcza w bielutkie filety, oprawia je jarzyną, po czym wraca do kuchni, unosząc na półmisku płaski kręgosłup jak memento postu. <br>- Pyszna ryba... <br>- Hans, przywykły do rozmrażanego dorsza w stołówce, odkrywa smak ryby słodkowodnej, "prosto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego