Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
specjalny z celulozy bielonej. Jako pierwszy etap oczyszczania stosuje się tam flotacyjny wyławiacz włókna Krofta, co daje nie tylko dobry efekt usuwania zawiesin, ale i pozostałych zanieczyszczeń. Doczyszczanie biologiczne odbywa się na sześciu złożach biologicznych o powierzchni 32 m3 każde. Złoża wypełnione są biolitem (granulatem o średnicy 3,5mm z wypalanej gliny) [8].
Obciążenie hydrauliczne złóż jest bardzo duże średnio 4,2 m3/(m2h), ale przy wysokości złoża 3m czas kontaktu z nim ścieków wynosi ponad 15min.
Jakość ścieków oczyszczonych jest bardzo wysoka: zawiesina i BZT poniżej 10mg/l, ChZT kilkanaście mg/l.
Podobny typ oczyszczalni zastosowano w zakładach papierniczych Guerimand
specjalny z celulozy bielonej. Jako pierwszy etap oczyszczania stosuje się tam flotacyjny wyławiacz włókna Krofta, co daje nie tylko dobry efekt usuwania zawiesin, ale i pozostałych zanieczyszczeń. Doczyszczanie biologiczne odbywa się na sześciu złożach biologicznych o powierzchni 32 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; każde. Złoża wypełnione są biolitem (granulatem o średnicy 3,5mm z wypalanej gliny) [8].<br>Obciążenie hydrauliczne złóż jest bardzo duże średnio 4,2 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/(m2h), ale przy wysokości złoża 3m czas kontaktu z nim ścieków wynosi ponad 15min.<br>Jakość ścieków oczyszczonych jest bardzo wysoka: zawiesina i BZT poniżej 10mg/l, ChZT kilkanaście mg/l.<br>Podobny typ oczyszczalni zastosowano w zakładach papierniczych Guerimand
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego